pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 czerwca 2021
  • wyświetleń: 6447

Policja zarejestrowała dronem 19 przejazdów na czerwonym świetle

Tylko wczoraj w godzinach od 10.00 do 14.00 pszczyńska policja podczas patrolowania DK-1 w Pszczynie za pomocą drona, zarejestrowała aż 19 przejazdów na czerwonym świetle.We wtorek, 8 czerwca między godziną 10.00, a 14.00 na terenie powiatu pszczyńskiego policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Pszczynie i Komendy Wojewódzkiej z Katowic monitorowali zachowania kierowców przy wykorzystaniu policyjnego drona. Swoje zadania realizowali w obrębie skrzyżowania DK1, a ulicą Spokojną. W ten sposób zarejestrowali 19 kierujących niestosujących się do sygnalizacji świetlnej (przejazd na czerwonym świetle).

Policja zarejestrowała 19 przejazdów na czerwonym świetle na DK-1 za pomocą drona - 08.06.2021 · fot. KPP w Pszczynie


Bezzałogowy statek powietrzny były wykorzystywane w naszym powiecie przez policję po raz pierwszy, ale - jak zapowiadają funkcjonariusze miejscowej komendy - zapewne nie ostatni. Sprzęt wymagał obsługi dwóch policjantów. Jeden z nich odpowiadał za sterowanie, natomiast drugi obsługę kamery.

W przypadku popełnienia wykroczenia informowany był najbliższy patrol, który natychmiast wyciągał konsekwencje wobec sprawcy. Ujawnianie wykroczeń i błyskawiczna reakcja to tylko jeden z plusów pracy z użyciem drona. Co ważniejsze, taki sposób działania potęguje przekonanie o nieuchronności kary, a to niejednokrotnie prowadzi do bezpiecznego zachowania na drodze.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.